Bebek Arabası

Bebeğim doğmadan önce iyice araştırıp tek elle kapanıp açılabiliyor olduğu, benzer travel sistem arabalara göre daha hafif olduğu (yinede ağır) ve oturma kısmı çıkartılmadan tek parça olarak katlandığı için Mamas & Papas Ocarro tercih ettik. Her yerde çok rahat bir sürüşü var. Hem bebek hem de kullanan kişi için çok konforlu bir bebek arabası. Ayrıca biz alırken yanında Avionaut kite marka ana kucağıda yanında geldiği için ilk 6 aya kadar ana kucağını hem bebek arabasında hem de oto koltuğu olarak arabada kullandık.


Her ne kadar bebek arabamız çok iyi ve muadillerine göre katlandığında az yer kaplıyor da olsa yinede büyük ve hantal. Bir de mevcut şartlardan dolayı gezemediğimizi düşünürsek bebek arabasının hakkını veremiyoruz. 3-4 yaşa kadar kullanılabiliyor olması biraz içimi rahatlatıyor da bakalım o yaşlarda bizim kız isteyecek mi?
Pandemi olacağını ve eve kapanmak zorunda kalacağımızı bilsem hiç bebek arabası almazdım. Sadece yenidoğandan itibaren kullanılabilen bir oto koltuğu ve sling / kanguru alırdım. Çoğu zaman sadece doktor kontrolüne giderken bebek arabası gerekiyordu. Uzun zamandır da daha pratik geldiği için sadece sling kullanıyorum.
Sizin bebek arabası konusunda düşünceleriniz neler? Hangi marka tercih ettiniz?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: