Gözde Okul

Merhaba,

Ben Gözde. Kendimi tek cümleyle anlatmam gerekirse; İzmirli, ojelere düşkün bir Bilgisayar Mühendisiyim.

Hani sık sık hikayelerde anlatılan bir İzmirli profili vardır. Şehrine aşık, her fırsatta konuyu İzmir’in güzelliklerine getiren, “Gevreğe gevrek denir, simit yüzme bilmeyenler içindir” diyen, başka yerde yaşamak zorunda kalsa bile en büyük hayali yine şehrine dönmek olan; işte ben de aynen öyle birisiyim. Bir de bizim Karşıyaka’mız vardır ki 35 ½, hiç sorma 🙂 .

Eğitim hayatımın çoğunu İzmir’de geçirdim. En büyük hayalim olan İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra idealim olan Bilgisayar Mühendisliği bölümünü İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde okudum. Daha sonra ise yüksek lisans eğitimim (Master) için Münih Teknik Üniversitesi’nin (Technische Universität München) yolunu tutup Almanya’ya gittim. Şu anda hala Münih’teyim ama her fırsatta ülkemi ziyarete gidiyorum. Almanya’da uzun yıllar geçirdikten sonra ülkeme döndüm ama bu sefer de fırsat buldukça orayı ziyarete gidiyorum. Sanırım artık iki şehire birden aidim.

Küçücük 3 yaşında bir kız çocuğu düşünün; yaşıtları sadece Barbie ile oynarken o canı sıkıldığında okuma yazma bile bilmeden kağıtta büyük harflerle yazan komutları girip bilgisayarda oyun da oynuyor. Biraz büyüğünce not ortalamasını hesaplamak için minik kodlar yazıyor. Diğer yandan her genç kız gibi, canı sıkıldıkça kendini ojelerin arasında kaybolmuş olarak buluyor. Oje sürmek, değişik değişik desenler yapmak sanki bir terapi gibi geliyor. Galiba mesleğim ile ojeler, nail art, kozmetik, makyaj ya da güzellik konularını beraber yapabileceğim bir iş olsa büyük ihtimal onu yapardım.  Kim demiş süslü bir mühendis olmaz diye? 🙂 .

Üniversitedeyken tam olarak ne yazacağıma karar bile vermeden en yakın arkadaşımın sayesinde ilk blog hesabımı, okulun bana sağlamış olduğu web alanımda açtım ve diğer blogları da takip etmeye başladım. Zamanla bir sürü, nail art üzerine bloglar takip ettiğimi fark ettim ve ben de benzerlerini yapabiliyorum diyerekten ama kendime güvensizce anomin bir blog hesabı daha açtım. Baktım ki güzel gidiyor. Haydi Gözde kendi siteni kur dedim ve bu siteyi açmış oldum. Sitemde daha çok nail art, ojeler, kozmetik gibi konulara yer veriyorum ama zaman zaman teknoloji, bilgisayar ya da yazılım alanlarında da yazılar yazıyorum.

 

Bana ulaşmak isterseniz; sitedeki iletişim formunu ya da Facebook, Twitter, Google + ve Instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz.

Bloguma ait sosyal medya linkleri;

Instagram:  http://instagram.com/gozdeokulcom

Youtube: https://www.youtube.com/user/GozdeOkul

Facebook: https://www.facebook.com/gozdeokulcom

Twitter: https://twitter.com/gozdeokulcom

Bloglovin: http://www.bloglovin.com/en/blog/5370171

Pinterest: https://www.pinterest.com/gozdeokulcom/

Bu hesapları sadece bloğumla ilgili yayınlar için kullanıyorum. Blogumdaki son yazılara ve bilgilere beni sosyal medyadan takip ederek de ulaşabilirsiniz.

Yeni yazılarımda görüşmek üzere! 😀

%d blogcu bunu beğendi: