Soru – Cevap

Sorular ve cevaplar için özel bir bölüm olarak açılan bu sayfada sık sorulan soruların cevabını öğrenebilir ya da kendi sorularınızı sorabilirsiniz.
 • Tırnaklarında akrilik kullandığını belirtmiştin. Bununla ilgili bilgi verebilir misin? Takma tırnak mı? Zararlı mıdır?
  • Akrilik tırnak kesinlikle takma tırnak değildir. Benim tırnaklarımda her hangi bir ek takma bir şey vs yok. Akriliği ben koruyucu bir katman olarak tanımlıyorum. Doğru uzmanlar tarafından yapıldığında tırnaklarıma hiç bir zarar vermiyor ve sürekli bakımlarını yaptırdığım için bozulmadan kullanabiliyorum. Tırnaklarda renk değişikliğine sebep olmuyor çünkü buna sebep olan ojelerin içindeki renkli pigmentlerdir. Akrilik ve jel tırnaklarla ilgili yazı dizisi için buraya ve bu konuda yazdığım tüm yazılarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • P2, Essence gibi markaları nereden bulabilirim?
  • Bu markalar malesef Türkiye’de henüz satılmıyor. Ancak yurt dışından temin edilebilir. Artık Essence Türkiye’de bir çok kozmetik markette satılmaktadır ama P2 malesef Türkiye’de bulunmuyor ve sadece yurt dışında Dm adlı markete satılıyor.

23 thoughts on “Soru – Cevap

 • Geri bildirim: Gözde OKUL » Blog Archive » Yeni bölüm: Sorular

 • 18 Haziran 2012 tarihinde, saat 11:11
  Permalink

  Slm P2 ojeleri nerden alıyosun bende sttutgartdayım tatil için 🙂

  Yanıtla
  • 18 Haziran 2012 tarihinde, saat 11:18
   Permalink

   Ben dm’den almıştım fakat Rossmann’da da olabilir. Emin değilim. Rossmann’a gittigimde kontrol edip haber veririm.
   Güncelleme: Sadece Dm markette satılıyormuş.

   Yanıtla
 • 23 Temmuz 2012 tarihinde, saat 16:24
  Permalink

  Ben bu konad oje ve disklerden çok istiyorum. Yurt dışından temin edildiğinde herhangi bir zorluk veya problem oluyor mu? 🙂 Ve nasıl alacagız? :)))

  Yanıtla
  • 23 Temmuz 2012 tarihinde, saat 17:12
   Permalink

   Bildiğim kadarıyla yürülükte olan kozmetik yasası gereği yurt dışından kozmetik ürünleri getirildiğinde gümrükte takılabiliyor. Bazı web sitelerinden alındığında sorun olmuyormuş ama yinede risk. Ojeler kozmetik ürünü sayıldığı için eline ulaşmama ihtimali var ama diskler kozmetik ürün sayılmadığından bir problem olmuyor.

   Yanıtla
 • 18 Eylül 2012 tarihinde, saat 11:17
  Permalink

  Merhaba, ben 2 sene sonra için Münih Tekniğe gitmek istiyorum. Siz lisans eğitiminizi nerede aldınız? Türkiye’den başvuracağım Yıldız Teknik’te okuyorum. Ortalamalar kaç olmalı minimum ve kabul edilmek çok zor değil diye okudum,doğru mudur?
  Son olarak da evde kalarak ayda 800-1000 euro civarında geçinebilir miyim?
  teşekkürler şimdiden 🙂

  Yanıtla
  • 18 Eylül 2012 tarihinde, saat 11:25
   Permalink

   Merhaba,
   Ben İzmir Ekonomi Üniversitesinden mezunum. Ortalamalarla ilgili okulun web sitesinde yazan bir kriter yok ama benim ortalamam yüksekti. Kabul edilmek kolay ya da zor diye bir şey söyleyemem. Kabul alan herkes için kolay ve alamayan her kes için zordur. Bir öğrencinin ortalama harcaması hayat tarzına bağlı olarak 700-800 civarında. Tabiki daha az ya da daha fazla harcamak da mümkün. Başarılar

   Yanıtla
 • 7 Aralık 2014 tarihinde, saat 14:26
  Permalink

  Merhaba Gözde… (veya abla)
  Saçlarım yağlı, ince telli ve düz. 2 sene önce belime kadar uzundu ama sonrasında göğüs hizamda falan kestirdim (niye böyle bir şey yaptıysam?) O zamanlar saç hakkında pek bilgim yoktu, ondan dolayı gördüğüm ilk kuaföre girip kestirmiştim. Kadın bana “saçların çok düz, hareket katalım, katlı yapalım” dedi. Yapmaz olaydım…. Katlı saçın böyle olduğunu bilsem yapmazdım. Neyse. Sonrasında bir sene sonra tekrar kestirdim katlarımdan arınmak için. Ama hepsi gitmemiş. Bir kat daha var sanırım. Banyodan çıktıktan sonra pek belli olmuyor, saçım çok güzel duruyor ama sonrasında tekrar karman çorman oluyor, bunun kattan ötürü olduğunu düşünmekteyim. Saçımın eski boyuna getirmeyi çok istiyorum, ama kattan da kurtulmak istiyorum. Sence saçımı dümdüz kestirip kattan kurtulup mu uzatmalıyım yoksa uzadıktan sonra mı kestirmeliyim? :’c

  Yanıtla
  • 7 Aralık 2014 tarihinde, saat 22:59
   Permalink

   Merhaba Melike,

   Katlı saç çok düz saçta pek hoş durmuyor beğenmemekte haklısın. Dalgalı saçlarda gerçekten kuaförün dediği gibi havalı durabiliyor. Saçlarındaki kırıkları aldırmak için katlarına dokundurtmadan kısalttırabilirsin. Zamanla saçının katları uzadıkça hepsi aynı boya gelecektir. Eğer saçlarını hemen katlarıyla aynı kestirdiğin zaman çok kısa olmayacaksa hemen kestirmeyi düşünebilirsin ama madem ki uzatmak istiyorsun bence sadece kırıklarını aldır. Anladığım kadarıyla sen de benim gibi saçını kestirince pişman olanlardansın. Daha önce saç bakımıyla ilgili bir yazı yazmıştım. ( http://gozdeokul.com/index.php/2014/11/sac-bakimi-ve-hizli-sac-uzatma/ )Orada bahsettiğim yağı deneyerek belki daha hızlı uzamasını sağlayabilirsin. Umarım bir an önce upuzun saçlara sahip olursun.
   Güzel haberlerini bekliyorum.

   Yanıtla
 • 17 Aralık 2015 tarihinde, saat 12:51
  Permalink

  Merhaba,
  Münih Teknik’te informatik eğitimi ingilizce mi veriliyor özellikle bachelor?

  Yanıtla
  • 22 Aralık 2015 tarihinde, saat 16:19
   Permalink

   Merhaba Pınar,
   Münih Teknik Üniversitesinde Bachelor eğitimlerinin hemen hemen hepsi Almanca olarak veriliyor. Özellikle Informatik bölümünde bachelor eğitimi Almanca. Master bölümlerinde ise tamamen ingilizce, tamamen almanca ya da karışık olan bölümler var.
   Sevgiler,

   Yanıtla
 • 8 Şubat 2016 tarihinde, saat 14:59
  Permalink

  Merhaba Gözde,
  yeni bir blog açtım, senden destek almak istiyorum.
  Yazdığımız yazılara görseli Google’dan seçtiğimizi koyabiliyor muyuz? İkinci sorum kullandığım her hangi kozmetik ürününün özelliklerini tanıtabilir miyim? Mesela bir makyaj malzemesinden çok memnun kaldım o ürünün fotosunu koyabilir miyim? ve adını söyleyebilir miyim? Cevaplarsan sevinirim. Kolay gelsin 🙂

  Yanıtla
  • 29 Şubat 2016 tarihinde, saat 11:00
   Permalink

   Merhaba Birgül,
   Öncelikle yeni blogun hayırlı olsun. Umarım yazılarını zevkle yazarsın. Sorularını kısaca cevaplamaya çalışayım.
   Google’da bulduğumuz fotoğraflar aslında başka insanların ya da firmaların kendi sitelerine yükledikleri resimler. Bulduğun resim belki telif hakkına sahip olabilir ya da senin gibi bir başkası emek verip saatlerce o kareyi yakalamak için uğraşmış olabilir. Bu nedenle en iyisi eğer o resmi kullanacaksan resmin geçtiği sayfaya link vermek olacaktır.
   Makyaj malzemesinin tabiki de fotoğrafını paylaşabilirsin. Firmanın reklam amaçlı kullandığı görseli kullanabilir ya da kendin o ürünün resmini çekebilirsin. Ürünlerin adını da yazabilirsin. Benim sana tavsiyem hangi ürünü anlatırsan anlat onunla ilgili yorumlarını dürüstçe paylaşman yönünde. İyiyse neden iyi, ne bekliyordun, nasıl etki gördün, kötüyse neden kötü, beğenmeme nedenin nedir gibi sorulara cevap veren bilgilendirici içerikler üretirsen blogunu okuyanlar da bir şey öğrenir.
   Sevgiler

   Yanıtla
 • 21 Mart 2016 tarihinde, saat 19:06
  Permalink

  Merhaba TUM ile ilgili birkaç sorum olacak öncelikle almanyada okumuş olmaktan memnunmusunuz (eğitim,yaşam,insanlar…), ikinci olarak dil öğreniminiz nasıl oldu? cavabınızı merakla bekliyor olacağım

  Yanıtla
  • 12 Haziran 2018 tarihinde, saat 12:49
   Permalink

   Merhaba,
   TUM’da ve Almanyada okumuş olmak bana hem mesleki hem de karakter olarak büyük katkılar sağladı. Okulun eğitimi zaten ortada. Gerekli değerlendirmelere üniversite analizlerinden ulaşabilirsiniz. Hayata bakış açımı farklı kültürlerdeki arkadaşlarımdan öğrendiklerim şekillendirdi. Tekrar aynı kararı vermem gerekse yine bu şekilde yapardım.
   Üniversitede ikinci yabancı dil olarak almanca öğreniyordum. Gittiğimde B1 seviyesini bitirip sertifikasını almıştım. Almanyada özellikle Münih’te sadece ingilizce ile her işinizi halledebilirsiniz fakat ben yaşadığım yerin dilini de öğrenmeliyim diye düşündüğüm için hem okulda hem de özel kurslarda almanca öğrenmeye devam ettim. Arkadaşlarımla her fırsatta almanca konuşmaya çalıştım ve daha sonra öğrendim.

   Yanıtla
 • 1 Ağustos 2016 tarihinde, saat 12:49
  Permalink

  Gözdeciğim,make up revolutıon sipariş verdiğinde hangi kargo çeşidini kullandın? ”
  standart shipping or vs” lütfen yazar mısın? Şimdiden teşekkür ederim ilgin için.

  Yanıtla
  • 12 Haziran 2018 tarihinde, saat 12:50
   Permalink

   Merhaba,
   standart shipping kullanmıştım diye hatırlıyorum. Siparişimi Almanya’daki evime verdiğim için oranın posta servisine güvendim ama Türkiye’ye takip kodsuz sipariş vermek istemezdim.

   Yanıtla
 • 9 Eylül 2016 tarihinde, saat 20:14
  Permalink

  merhaba kısa süre önce şeffaf jel protez tırnak yaptırdım ama hiç memnun kalmadım. tırnaklarım çok kısa olduğu için yapışmayacağını düşebileceğini söylediler 2 günde düştü . sizce yenmiş kısa tırnaklar için akrilik mi daha iyi jel mi? önerebileceğiniz bir merkez var mı tekrar yaptırmak istiyorum

  Yanıtla
  • 12 Haziran 2018 tarihinde, saat 12:52
   Permalink

   Merhaba,
   kısa tırnağa akrilik ya da jel olmaz diye bir şey yok hatta tırnak yiyenlere bile bu alışkanlıklarından vaz geçirmek için yapıyorlar. Yapan kişi malesef yeterince profesyonel değilmiş. Sizin adınıza üzüldüm. Hangi şehirde olduğunuzu yazmamışsınız o yüzden nereyi önersem bilemedim.

   Yanıtla
 • 26 Mart 2017 tarihinde, saat 01:26
  Permalink

  Merhaba Gözde, ben almanyada yükses lisans yapmak istiyorum ama ingilizce seviyem o kadar iyi değil almanca ise hiç yok orada yükses lisans yapmadan once o okulda hazırlık eğitimi veriliyor mu acaba?

  Yanıtla
  • 12 Haziran 2018 tarihinde, saat 12:54
   Permalink

   Merhaba Tarık,
   okula kabul için belirli bir seviyede ingilizce isteniyor. Bu nedenle bir hazırlık kursu vs bulunmuyor. Yeterli seviyede dil bilgisine sahip olmadan zaten kabul alabileceğinizi sanmıyorum. Önce ingilizcenizi geliştirip sonra da okulun istediği sınavdan gerekli puanı alıp, başvurabilirsiniz. Başarılar.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.